ОРБАН објави КАТАКЛИЗМА ЗА ЕВРОПА, замена на население со мигранти

Унгарскиот премиер Виктор Орбан смета дека следува „самоубиство“ на Западот и ја повтори својата „црвена линија“ за санкциите против Русија, пишува Данас. Самоубиствен бран се движи кон „западниот свет“, кој […]

ЛЕКОВИТИ ЧУДА и за муслимани во овој ПРАВОСЛАВЕН МАНАСТИР

Во манастирот Куманица, освен православните верници, Божја помош бараат и муслиманите. Познат е по многуте лековити чуда што се случувале во него, поради што луѓето го нарекувале – српски Острог. […]

(ВИДЕО) ВИСТИНАТА за ПОПИСОТ: Резиденти се 66% Македонци и 19,5% Албанци

Петар Богојески, лидерот на Македонски концепт денес на ТВ настап во детали ги објасни причините поради кои тој Пописот 2021 година го нарече АДМИНИСТРАТИВЕН ГЕНОЦИД. Богојески детално ги објасни начините […]

АЗОВ со свинска маст против муџахедините, измеќари на Путин!

Националната гарда на Украина во неделата објави видео насочено кон исламистичките руски платеници на Путин. На снимката беше прикажан војник како ги потопува врвовите од куршумите во свинска маст пред […]

ЕРДОГАН го насанка ПУТИН да војува во Украина, за да ја окупира Ерменија

Рускиот претседател Путин, започна војна со христијанска Украина, ангажирајќи илјадници исламистички радикали на платен список на Русија. Со тоа ги зголеми апетитите на сите муслимански земји во регионот на Кавказот, […]

БИГОРСКИ е албански манастир за бугарска проруска агенција БГНЕС

Ким Мeхмети, албански етношовинист, наркоман, самонаречен новинар, писател и публицист, во интервју за проруската бугарска агенцијата БГНЕС фрла дрвја и камења по македонскиот народ и Македонија. Според Мехмети, по втората […]

Булеварко: Онаа Мeрсихa осудила ли еднаш…

Овие што деновиве леат солзи за Пaлeстинцитe (нека почиваат во мир). Дали еднаш зуцнаа, бекнаа, го покажаа човечкото во себе за систематското уништување на Христијаните по светот? Ставија некоја верска […]