БОГОЈЕСКИ до ДИМИТРОВ: Силно сум разочаран од „преспанското мито“

Откако во јавноста се појавија информации за т.н. „јужна мотивација“ односно земање на грчки пари за предвремена имплементација на Преспанскиот договор во Македонија, поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се […]

ДИМИТРОВ демантира бизнис, но НЕ и за корупцијата од Преспа

Поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се обиде неуспешно да ги демантира наводите објавени на нашиот сајт за мотивите за предвремена имплементација на Преспански договор во Македонија, преку демантирање и […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Дали и колку е „платежно мотивирана“ Преспа од Атина

Република Македонија и Република Грција потпишаа меѓусебен Договор кој беше именуван како Преспански. Ова многу добро ни е познато и јасни се последиците од истиот. Но под кои околности и […]

МОЖЕМЕ УШТЕ ПОДОБРО и уште појако да ве ограбиме!

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција успеа да издејствува притвор за Генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири, бидејќи го оштетил буџетот на државата за 950.000 евра. Според опишаните […]

СКАНДАЛ: Кој ги пушта затворениците

Спектакуларно бегство од прилепскиот затвор вчера извршил 36 годишен затвореник од Гостивар, осуден на 20 години строг затвор поради извршени тешки кражби. Кој ги ослободува тешките убијци и криминалци од […]

ЗАЕВ во стилот на Груевски купува административци

Македонија никако да се менува на подобро. Ситуацијата со економската криза станува драматична, вртоглаво расте надворешниот и внатрешниот долг, а Владата фрла пари на луксуз и административни награди. Сето тоа […]