СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА СМЕТКАТА за вечера од 19 МИЛИОНИ денари, но Маричиќ не бил гостин

Вечера од 19 МИЛИОНИ ДИНАРИ: Шефот на ресторанот ЈА ОБЈАВИ СМЕТКАТА НА  ГОСТИТЕ, а луѓето кога видоа ШТО ЈАДЕ И ПИЈАТ, им се смачи од се! Луѓето биле целосно шокирани […]

СРАМНО: Владата набавува МОРСКА храна за 20.000 евра, вие постете

Свежа и замрзната риба, октопод и морски плодови за 20.500 евра за Владата иако се продлабочува економската криза. Службата за општи и заеднички работи на Владата склучила три договори со […]

СКАНДАЛ: Нови автомобили за Бранко и Ѓорѓе од парите за корона кризата

Државната комисија за спречување на корупција објави скандалозно однесување на власта, која на средина на корона кризата, со парите наменети за набавка на амбулантни возила и лекови за болните, набавила […]

ШВАЛЕРКАТА НА ПУТИН, каде патриотски се сокри со децата?

Љубовницата гимнастичарка на Владимир Путин, позната по нискиот морал како жена, стана предмет на потрага за местото каде се крие со нивните четири мали деца, после војната која ја предизвика […]

Народот гладува, Шеќеринска лудува!

Во услови на масовно гладување помеѓу граѓаните, недостаток на основни услови за живот, министерката за одбрана Радмила Шекеринска лудуваше со помош на инструктор за летање.  Шеќеринска леташе со параглајдер за […]