СКАНДАЛ: ОБЈАВЕНА СМЕТКАТА за вечера од 19 МИЛИОНИ денари, но Маричиќ не бил гостин

Живот, Забава, Свет

Вечера од 19 МИЛИОНИ ДИНАРИ: Шефот на ресторанот ЈА ОБЈАВИ СМЕТКАТА НА  ГОСТИТЕ, а луѓето кога видоа ШТО ЈАДЕ И ПИЈАТ, им се смачи од се!

Луѓето биле целосно шокирани кога откриле колку чини една вечера во ресторанот на турскиот готвач Нусрет Гокче, познат како Солт Бае. Неговите ресторани се познати по високите цени на храната, а исклучок не е ниту ресторанот „Nusr-Et Steakhouse“ во Абу Даби.

Познатиот турски готвач на својот Инстаграм профил објави фотографија од сметка на која не се гледа ништо друго освен голем број нули.
Вкупниот износ на раскошната вечера изнесуваше 615.065 ОАЕ, односно повеќе од 19 милиони денари.

Кога тоа ќе го поделите со четворицата седнати на маса, се чини дека вечерата чинела 4,7 милиони динари по човек. Но, од фотографијата на сметката евидентно е дека не е вклучена услугата, па на вкупната бројка треба да се додаде бакшиш.

Ако ја погледнете сметката, прво ќе ги забележите нарачките што предизвикаа вртоглаво покачување на конечната цена, како петте шишиња вино Pétrus кои сочинуваат половина од вкупниот износ на сметката и чинат 325.000 ОАЕ.

Покрај тоа, на списокот се најдоа и две шишиња вино Луј XIII Петрус од 2009 година, кое чинеше 200.000 ОАЕ. Така, само овие наредби успеаја да ја подигнат сметката на несомнени екстраваганции.