СТАВ: Не гласајте за Џафери да биде премиер, преминете во ОПОЗИЦИЈА!

СДС измеќари го номинирале лицето Талат Џафери за премиер пред претседателот Пендаровски, како небаре тој им е лидер на таа партија. Или можеби им е? – прашува лидерот на Македонски […]

МИЦКОСКИ и КОВАЧЕВСКИ рекордери, БОГОЈЕСКИ и АХМЕТИ штедат, АПАСИЕВ сокрива

Кој колку пари потрошил на фејзбук реклами, открива самата компанија Мета, а сите податоци се објавени на отворен линк. Податоците покажуваат дека до сега, македонските политичари на ФБ реклами потрошиле […]

Дали е стабилно владиното мнозинство по незадоволствата во ДУИ?

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостува пратеничката на Либерално демократската партија, Моника Зајкова со која дебатиравме за тоа дали е стабилно владиното мнозинство со оглед на незадоволствата […]

ПЕНОВ Е ДОКАЗ дека нема бивша КУ*ВА и бивш ПОЛИТИЧАР

ЛДП до крајот на неделава ќе го официјализира предлогот за нов министер за локална самоуправа што ќе го наследи Горан Милевски откако тој денеска поднесе оставка од функцијата. Нејсериозен и […]

БОМБА: Францускиот предлог влезе во СОБРАНИЕ, обезбедено е МНОЗИНСТВО

Најновите вести говорат дека се е подготвено францускиот предлог да помине во Собрание на предлог на Владата со потпис на Катран Груби, а Таче Обаче немал ташаци да се потпише. […]

ЛДП го крева гласот, Заев итно да објасни што прави

Либерално демократската партија очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со Алтернатива за тие да одлучат дали тоа за нив е прифатливо или не. Ова […]

СКАНДАЛ: СДСМ во акција да спречи граѓански центар

СДСМ пропаѓа во се поголема криза. Покрај притисокот од опозицијата, веќе се распаѓа и владината коалиција. Две клучни партии од коалицијата, ЛДП и ДОМ организираат самостоен настап на локалните избори […]