СКАНДАЛ: ВЛАСТА промовира ИСТОПОЛОВ брак ВО УЧЕБНИЦИ

Македонска граѓанка Драгана Спасевска од Скопје на својот профил на фејсбук, објави фотографија од работна тетратка од која децата учат за среќно семејство во ОУ „Кирил и Методиј“ во скопски […]

СКАНДАЛ: „Синот“ на ПУТИН се омажи со дечкото на БАХАМИ

Данил Соловјов, познат како „синот на Путин“, се ожени за својот дечко на Бахамите. Тој е биолошки син на путиновиот најблизок соработник и пропагандист на Кремљ, Владимир Соловјов. Сега се […]

СДСМ: ПОЛЕСНО да промениш пол, од колку партија!

СДСМ секој ден прогресира кон се пототалитарна партија од она што беше ВМРО ДПМНЕ. Од многу прогресивци во таа структура, ситуацијата станува трагикомична. Во време кога Владата предложила Закон за […]

ФРАНЦИЈА забрани бајачки за преобратување гејови

Со усвојувањето на новиот закон во Франција се забранува таканаречената терапија за конверзија, а предвидени се парични и затворски казни за сите кои користат ненаучни методи во обид за промена […]

ШВАЈЦАРИЈА со нови ЛГБТ можности

Истополовите парови ќе можат да стапат во брак во Швајцарија од 1 јули следната година, соопшти денеска владата во средата, прифаќајќи ги резултатите од референдумот одржан во септември, пренесе Ројтерс. […]

ОРБАН паѓа, каде Груевски ќе мигрира од Унгарија

Унгарскиот премиер на Унгарија Виктор Орбан, потпретседател на Европската народна партија во која член е и ВМРО ДПМНЕ, ја губи власта во Унгарија. Опозицијата во таа земја се обедини под […]

Скандал (видео/слики) Сyлтaнoт Еpдoгaн ја задуши ЛГБТ парадата

Турската полиција интервенираше против учесниците на ЛГБТ+ парадата во Истанбул Турската полиција испука солзавец за да ги растера луѓето собрани на денешната Парада на гордоста во центарот на Истанбул, а околу […]