СУЛТАН РЕЏЕПИ донесе ферман за правдата на генсекот Мухи

Поранешниот верски лидер на исламската верска заедница, Сулејман Реџепи реагираше на случајот со Мухамед Зекири, генералниот секретар на Владата во притвор, против кого Јавното обвинителство покрена истрага за злоупотреба на […]

МИЛИОНСКАТА ШАМПИТА се распаѓа, па на глава и на Владата

Делови од фасадата на зградата на Владата на РМ, именувана од граѓаните како Шампитата во Скопје, се откорнале и паднале во текот на утринските часови. Најголема штета е видлива кај […]

ОСЛОБОДЕН МУХИ, дали ќе има кавга со кумот

Мухамед Зекири е ослободен од должноста генерален секретар на најкриминалната Влада на СДСМ во историјата на владеењето на оваа партија. Според информациите до кои дојде МКДенес, неговата изнудена оставка била […]

МОЖЕМЕ УШТЕ ПОДОБРО и уште појако да ве ограбиме!

Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција успеа да издејствува притвор за Генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири, бидејќи го оштетил буџетот на државата за 950.000 евра. Според опишаните […]

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ОБВИНЕТ за метастазирање на криминалот во МВР!

Криминалот буквално метастазира и во овие 60 дена на новиот мандат на Оливер Спасовски како министер за внатрешни работи, исто како што царуваше криминалот и во претходните четири години од […]

КРИМИНАЛЦИТЕ од СДСМ уште во 2018 ги уништиле пензионерите, сега само глумат

Дволичноста на СДСМ ја надмина и ироничноста на нацистите. Зборуваат за повисоки пензии, а го суспендирале системот за порамнување на пензиите со просечната плата во земјава, што беше законска обврска […]

НАЈНОВО: ПУТИН „свитка опавчето“, зошто се повлекува од Украина?

Путин свитка опашката, се предомисли, нема да напаќал врз Украина, не сакал да се повтори Југославија, ќе ги решал работите по мирен пат. Голем миротворец е претседателот на Руската Федерација, […]

БОГОЕСКИ за Мијалков: Од каде тој бизнисмен, немаше леб да јаде!

Во најпопуларната емисија „Во Центар“ која се емитува исклучиво на Youtube каналот, гостин беше поранешниот прв човек на Службата за државна безбедност Слободан Богоески. На неа се откри војната помеѓу […]

СКАНДАЛ: Државниот секретар Дражо под истрага на ОЈО, изјава Јовески

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески информираше дека е започната истражна постапка за криминал на државен секретар во едно од министерствата во земјава. Тој посочува дека повеќепати истакнал дека за разлика […]