ПЕНДАРОВСКИ тера мајтап со Заев

Претседателот Пендаровски вели дека до сега не чул човек во затвор да направи собраќајка! За него целиот случај со сообраќајната несреќа на Стража во која учествуваше и затворениот за „Рекет“ […]

СДСМ се пере, КИЧЕЕЦ бил на летен распуст

Власта го достигна дното. После скандалот со учеството на осуденик на правосилна мерка затвор во сообраќајка со џип на исто друг демек осуденик, забрзано нарачаа текстови во владините порталчиња. Имено, […]

КИЧЕЕЦ уби човек со џипот на Орце

Едно лице загина, а петмина се повредени во тешката сообраќајна несреќа што попладнево се случила кај Стража на патот Маврово – Кичево, јавуваат сведоци на несреќата. Во сообраќајката учествувал и […]