СТЕВО му објави ВОЈНА на МИЦКОСКИ

Стево Јакимовски од ГРОМ, дел од Коалицијата за Подобра Македонија на ВМРО ДПМНЕ влегоа во отворен вербален конфликт со Христијан Мицковски. Не ја разбирам вознемиреноста на советничката група на ВМРО […]

СТЕВО не разбира ПРАВОСЛАВНИ протестираат против ЦРКВА

Во врска протестите против деталниот урбанистички план за населба Влае, организирани од ВМРО ДПМНЕ, градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски искажува чудење како православни верници протестираат против изградба на Црква. Еве […]

BAXAБИCTИЧКАТА џамиja ќе cе ypива од Oпштинa Кapпош

Во врска со нелегалното градење верски објект во населбата Злокуќани, од општина Карпош информираат дека во саботата инспекциската служба на Општина Карпош излегла на терен. -Во моментот кога е извршена […]

СКАНДАЛ: Душко фатен во медот, дали ќе го притворат

Денес ВМРО ДПМНЕ на своја пресконференција обелодени финансиска афера за кандидатот на СДСМ за општина Карпош и директор на ЈП Водовод и канализација Душко Весковски. МКДенес ќе го поедностави соопштението, […]

ЈАКИМОВСКИ самостоен кандидат, ВМРО оди со друг!

Некогашниот градоначалник на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски на социјалните мрежи објави дека повторно се одлучил да се кандидира за прв човек на оваа општина. „Сакам да ве известам дека одлучив […]

Најново: Рackoлот во CДCМ продолжува

Битката во СДСМ помеѓу заевисти, почитувачи на „северна“ и бранковисти кои одбиваат да ја користат „северна“ се продлабочува. Градоначалникот на Карпош Богоев, признат како „бранковото дете“ во СДСМ, му забо […]