(Видео) КОНЕЧНО ОБЈАВЕН новиот граѓански Устав, македонски народ не се брише

Соопштение на политичката партија Македонски Концепт го пренесуваме во целост: НОВ ГРАЃАНСКИ УСТАВ – нацрт преамбула и дел од нормативни решенија Политичката партија Македонски Концепт, како промотор на идејата за […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со уште Албанци да станеме и влегуваме

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Сакаме во ЕУ да влеземе, бидејќи таму се почитуваат човековите права и слободи на сите граѓани!!! Одлично, ајде кинисувајте! Има мал проблем, само образование и здравство да […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со Оливер бугарот на Виктор пријателот на „МАЌЕДОЊА“

ПОЕНТА НА ДЕНОТ „Патриоти“, па нели комесарот Оливер Вархеј е најблискиот човек на Виктор Орбан, а истиот тој Орбан нели најдобриот пријател на „МАЌЕДОЊА“ во ЕУ? Од каде сега Орбан […]

ШОКИРАЧКИ ПОТЕГ: Синот на ЛУКАШЕНКО во бунт против таткото, ПУТИН збунет

Синот на Лукашенко, Коља Лукашенко е неговиот омилен и веќе прогласен за негов наследник на болшевичкиот трон на Белорусија. Тој е во негова постојана придружба, дури и во често друштво […]

УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ повторно се вее над ослободен Чернобил

Украинското знаме денеска повторно беше подигнато над затворената нуклеарна централа во Чернобил, додека вработените ја пееја националната химна и го славеа заминувањето на руските војници. Нуклеарната централа минатиот месец беше […]

ЕРДОГАН султанот ќе го менува името на Турција, а знамето?

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека меѓународно признатото име на земјата се менува од „Турција“ во „Туркије“. На тој начин Ердоган смета дека вниманието на Турците ќе се сврти […]

Ероган не погрешил, Бојко не е премиер

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го пречека поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов со две турски знамиња, наместо со турско и бугарско. Но според познавачите на државните протоколи, Ердоган не погрешил. […]

Дали позеленуваат химната, грбот и знамето на Македонија?

Сите медиуми проширија силна порака од Али Ахмети, дека наводно тој преговара со премиерот Зоран Заев за промена на химната, знамето и грбот. Таа вест беше молскавично демантирана од СДСМ […]