CKAНДАЛ: Откриено што Гpyeвски му нарачал на Mилe во бомбата за Вoднo

Голем скандал ја тресе македонската јавност, за што известуваат низа медиуми. Имено Груевски му нарачува на Миле Јанакиески измени во ДУП на Водно, објавено во бoмбитe на Заев, но не […]

ГРУЕВСКИ: Јас па јас па јас, повторно тој бил жртва

Поранешниот македонски премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е шампион по егоизам. Ваква меѓународна шупелка, тешко повторно мајка да роди. Тој се жали зашто бил репресиран, немал имот, […]

Мицкоски со поддршка за Заев, Силјановска и Мизрахи се естрадни политичарки!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Господин Христијан Мицкоски со силна поддршка за премиерот Заев. Тој потврди дека легализацијата на дивоградбите била дел од агендата на неговата средба со премиерот Заев. Мицкоски ги […]