СООПШТЕНИЕ МК – Земја УЧЕСНИК во ЕУ

Политичката партија Македонски Концепт достави СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 30 АВГУСТ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНИЈА – ЗЕМЈА УЧЕСНИК ВО ЕУ Последните случувања во ЕУ, особено дадената потврда на вистинскиот „француски предлог“ од страна […]

(Видео) ВОНРЕДНО УБАВА ВЕСТ, Таљо свитка опашката

Лидерот на партијата Македонски Концепт објави ВОНРЕДНО УБАВА ВЕСТ – конечно победа врз великоалбанскиот етнички шовинизам! Одиме кон нови ПОБЕДИ! – објави Петар Богојески Погледнете го краткото видео:

(Видео) КОНЕЧНО ОБЈАВЕН новиот граѓански Устав, македонски народ не се брише

Соопштение на политичката партија Македонски Концепт го пренесуваме во целост: НОВ ГРАЃАНСКИ УСТАВ – нацрт преамбула и дел од нормативни решенија Политичката партија Македонски Концепт, како промотор на идејата за […]

(Видео) ОХРИДСКИОТ ДОГОВОР да се поништи, бараат албанските шовинисти

Укинување на одредби од Уставот на Македонија, кои се резултат од Охридскиот договор, во процесот на менување и внесување на Бугари во Устав, бараат етничките Албанци. Со тоа дирекно го […]

ПРОамериканска или ПРОруска партија е МК, ова е одговорот

Македонски концепт е проамериканска или проруска партија? Одговорот на ова прашање пристигна од лидерот на таа партија, Петар Богојески кој ги објасни деталите. Погледнете на следен линк кратко видео:

ЌЕ ГО СМЕНИТЕ Уставот на „куково лето“

Лидерот на партијата Македонски Концепт (МК) Петар Богојески реагира на најавата за обемна промена на Уставот на земјава, во кој ќе се внесат дополнителни измени по барање на етничките Албанци. […]

НАРОДНА ТРИБИНА утре во Битола, овие се темите за дискусија

Утре (27.04.2023) во 18ч во Хотел Капри во Битола ќе се одржи НАРОДНА ТРИБИНА на која ќе бидат отворени неколку теми – Решенија од проектот #Рестарт ЗА Македонија на Македонски […]

БОРЕЛ УЦЕНУВА или француски предлог или нема ЕУ

Без уставни измени на кои се обврза владата, нема влез во Европската Унија (ЕУ). Ова е пораката која денеска ја испрати потпретседателот на Европската комисија, Жозеп Борел. Да се оди […]

ЕУ да не го повлекува ПОТПИСОТ ОД ПРЕСПАНСКИ ДОГОВОР

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА – 20 МАРТ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ БАРА ЕУ ДА НЕ ГО ПОВЛЕКУВА ПОТПИСОТ ОД ПРЕСПАНСКИ ДОГОВОР Извршниот Тим на Македонски Концепт (МК) со исклучителна загриженост гледа на […]

ОРБАН: Треба да формираме ново НАТО, но без САД, веројатно со КИНА

„Европско НАТО би било решение. Веќе го предложив во 2012 година“, рече Орбан во интервју за швајцарскиот неделник Ди велтвохе, додавајќи дека европските земји би требало да бидат подготвени да […]