БОГОЈЕСКИ до ДИМИТРОВ: Силно сум разочаран од „преспанското мито“

Откако во јавноста се појавија информации за т.н. „јужна мотивација“ односно земање на грчки пари за предвремена имплементација на Преспанскиот договор во Македонија, поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се […]

ДИМИТРОВ демантира бизнис, но НЕ и за корупцијата од Преспа

Поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се обиде неуспешно да ги демантира наводите објавени на нашиот сајт за мотивите за предвремена имплементација на Преспански договор во Македонија, преку демантирање и […]

ДАЛИ ДИМИТРОВ стана просечен бизнисмен како ЉУБЧО Вовода

Во јавноста се повеќе зачудува огромното салто мортале на поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров, кој од перјаник на заевизмот, се претвори во најголем критичар на власта. Од момчето кое […]

БУГАРИЈА официјално со потера за БОГОЈЕСКИ

Политичкиот активист Петар Богојески минатата недела бил задржуван на грчките гранични премини, бидејќи, како што го известиле грчките службеници, во системот на ЕУ имало распишано потерница против него од страна […]

ШТО СТОРИ, го изгоре морето, Агнеса расцвета после развод

Познатата ифлуенсерка Агнеса Органџиева објави неколку снимки од одморот во Грција и ги воодушеви сите. Што стори, го изгоре морето, се коментарите на најзините обожаватели. Таа заради фотографиите веднаш доби […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Дали и колку е „платежно мотивирана“ Преспа од Атина

Република Македонија и Република Грција потпишаа меѓусебен Договор кој беше именуван како Преспански. Ова многу добро ни е познато и јасни се последиците од истиот. Но под кои околности и […]

ВИКЕНД НА МРТОВЦИ ВО БУГАРИЈА, Владини некрофили собираат коски и черепи

Жална слика во Бугарија, отворена е нова мода, собираат коски и черепи од умрени историски ликови, па макар тоа биле и погрешни остатоци и од погрешни гробови. На новата мода […]

ГРЦИТЕ прогласија победа над РУСКО – СРПСКАТА оска во Македонија

Вселенската патријаршија ја призна црквата на Северна Македонија како Охридска црква“; „Вселенска патријаршија: Охридската црква на Северна Македонија станува канонска“; „Вселенската патријаршија ја призна шизматичката црква на Скопје; „Вселенската патријаршија […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со ГОЦЕ разочараниот

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Одбележувањето на 4ти мај, денот на загинувањето на Војводата Гоце Делчев, помина во тензична атмосфера во Скопје, Софија и Солун. Особено тензиите помеѓу Скопје и Софија станаа […]