(Тажно видео) ЕКСТРЕМНО МАЛТРЕТИРАН бугарин избега од Македонија

Бугарските медиуми известуваат за екстремно малтретиран бугарин од Македонија, на кого му е спречено правото да гласа на бугарски изботи во земјава, само поради тоа што бил замислете БУГАР! Бугарот […]

ЗАЕВ ОТКРИ: Груевски свесно помогна за ПРОМЕНА на ИМЕТО

Екс премиерот Заев на свој Фејсбук профил, во кој најави дека нема да се кандидира за претседател, јасно и недвосмислено открива дека екс премиерот Груевски е меѓу тие кои што […]

(Видео) БУГАРСКА РАБОТА, само Рубљов со оваа, како Грујо на времето, злоставуваат дете

Бугарска работа, двајца врвни политичари, претседател и потпретседател на Бугарија земале меѓу себе да злоставуваат дете за лична политичка агенда. Станува збор за младото момче Христијан Пендиков, исплашено и збунето, […]

ЗАПРЕПАСТУВАЧКИ: Откриена причината зошто АМЕРИКАНЦИТЕ ја напуштија Македонија

Американскиот тим за корупција добиле снимка од агенцијата ЦИА, која влегла во домот на просечен македонски патриот, преку камерата на телефонот на неговата сопруга, со цел да шпиунира што подготвува […]

ГРУЕВСКИ НАЈПОПУЛАРЕН политичар објавија Американците, се крчка Уставот

Последната анкета изготвена од американската ИРИ, покажува шокантни податоци за поддршката на граѓаните кон одредени политичари. Помеѓу најшокантните вести е онаа која се на популарноста кај политичарите, каде екс-премиерот Никола […]

ВОНРЕДНО: БУНТУР го „уби“ ТАЧЕ

Премиерот Димитар Ковечевски – Таче имаше славна изјава на трибината на СДСМ во Скопје. На таа изјава му одговори лидерот на новата партија Македонски Концепт Петар Богојески – Бунтур. Тој […]

СКАНДАЛ: Спасовски на страната на ГРУЕВСКИ и МИЈАЛКОВ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски звани Обиџуко во врска скандалот со продавање на македонски пасоши на белосветски преваранти и мафијаши, особено за случајот со Олександар Онишенко даде шокантна изјава. […]

УРНЕБЕСНО: Турците се фалат со МЕРЦЕДЕСОТ на Ердоган, Грујо им се смее

Целиот блиндиран, отпорен на куршуми и бомби! Мерцедесот на Ергдоган од половина милиони евра блеска од луксуз, го прави посебно одделение! “Mercedes-Maibach S650 V12 Guard” на турскиот претседател е направен […]

ГРУЕВСКИ ГЛАВЕН МЕНТОР на Данела во борбата ПРОТИВ МИЦКОСКИ!?

Во предизборната кампања за локалните избори во јавноста испливаа информации дека Данела е всушност кандидат диригиран од Груевски. Колку е тоа вистина , сеуште нема официјална информација во јавноста. Можеби  […]