(Видео) КОНЕЧНО ОБЈАВЕН новиот граѓански Устав, македонски народ не се брише

Соопштение на политичката партија Македонски Концепт го пренесуваме во целост: НОВ ГРАЃАНСКИ УСТАВ – нацрт преамбула и дел од нормативни решенија Политичката партија Македонски Концепт, како промотор на идејата за […]

(Фото) Еве како ќе изгледа човекот во 3.000-та година: Страв да ве фати! Раце како канџи, смален мозок, грбав…

Ја викаат Мајнди. Нејзиниот изглед, создаден на компјутерот во 3D, сугерира на вонземско суштество. Ерата на Мајнди е малку подалечна – според истражувачите кои ја „создале“, ќе живее за околу […]

НОВ грб на Македонија, дали ќе биде прифатен, Ахмети потпишал изјава

Македонската јавност беше известена дека е постигнат договор за нов грб на Македонија помеѓу ВМРО ДПМНЕ и ДУИ, за кој Ахмети потпишал писмена изјава и таа се наоѓа во архивата […]

Дали позеленуваат химната, грбот и знамето на Македонија?

Сите медиуми проширија силна порака од Али Ахмети, дека наводно тој преговара со премиерот Зоран Заев за промена на химната, знамето и грбот. Таа вест беше молскавично демантирана од СДСМ […]

Богојески: Бугарија да го врати грбот!

Богојески, промотор на Македонски концепт со предлог во преговорите со Бугарија да се најде и историското наследство кое Бугарија го има украдено од Македонија. Особено грбот на Македонија и останати […]