МЕГА СКАНДАЛ: ВЛАДАТА стои зад БУГАРСКОТО ЗДРУЖЕНИЕ што прогонува Македонци

После потписот на министерот за надворешни работи Бујар Османов на Протоколот бр.2 со Бугарија, во Македонија се појави феномен на прогон на илјадници Македонци кои не мислат како Бугарија, преку […]

НАЈСИЛНИОТ ГОВОР НА ВУЧИЌ ДОСЕГА: Пуштете нè да ја водиме државата сериозно и одговорно, а резултатите покажуваат сè!

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се обрати од Париз, каде денеска во Елисејската палата се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. – Имав многу добар и значаен разговор за […]

БЕЛО ЗНАМЕ од Путин – ПОБЕДНИЧКИ ГОВОР на Зеленски

Во видео говор Зеленски им се заблагодари на сите војници кои учествуваа во ослободувањето на територијата во регионот Харков и истокот на Украина.   Во контраофанзива украинските војници вратија под […]

АХМЕТИ ГИ СООПШТИ ЦРВЕНИТЕ ЛИНИИ: Кој сака да биде нивни партнер, МОРА да ги почитува…

Демократската Унија за Интеграција денеска во Скопје ја одбележа 20-годишнината од формирањето како политички субјект. На овој настан, претседателот на ДУИ, г-дин Али Ахмети во својот говор целосно го елаборираше […]

(ВИДЕО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНО зошто беше прекинат говорот на Путин

Пред неколку денови во Москва се одржа централна прослава по повод 8 години од окупацијата на Крим, во организација на Кремељ и партијата на Путин, Единствена Русија. На митингот лично […]

БОГОЈЕСКИ го утепа АПАСИЕВ за “историскиот говор“ во Собрание

После наглото подлегнување на македонските шутраци под јачината на „историскиот говор“ на другарот Апасиев, алијас Кончита, во Собрание, на социјалните мрежи се огласи Богојески, лидерот на Македонски Концепт, со одговор […]

ШOKAНТHO: Oбjaвенo BИДEO кoe Бyгариja гo кopиcти пpeд EУ пpoтив MК

На каналот youtube се појави пропагандно видео кое Бугарија го користи како доказ против Македонија, за говорот на омраза против Бугарите во земјава. Тоа содржи скандалозна содржина во која учествуваат […]