СООПШТЕНИЕ на МК – Честита ПОБЕДА во битката кај Радуша

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 10 АВГУСТ 2023 ГОДИНА ЧЕСТИТ ПРАЗНИК – Победа во битката кај Радуша 2001 година Почитувани македонски граѓани, партијата Македонски Концепт ви го честита големиот Ден кој треба да […]

ПОКЛОН ПРЕД МАЧЕНИЦИТЕ НА НАЦИЈАТА – изјава на МК од Вејце

Вчера беше одбележана годишнина од крвавиот масакар врз осум припадници на безбедносните структури на Македонија од страна на терористичките банди на учк. „ПОКЛОН ПРЕД МАЧЕНИЦИТЕ НА НАЦИЈАТА!“ е изјавата која […]

МАЧЕНИК НА НАЦИЈАТА: Игор Николовски (†26), на денеш ден загина ЗА МАКЕДОНИЈА!

На денешен ден (26.03.2001) кај Караулата Чашка, поточно село Грачани загинува Игор Николовски (†26), резервист во АРМ, додека бил во патрола на набљудувачките пунктови во тој дел на северната граница. […]

СКАНДАЛ: „Синот“ на ПУТИН се омажи со дечкото на БАХАМИ

Данил Соловјов, познат како „синот на Путин“, се ожени за својот дечко на Бахамите. Тој е биолошки син на путиновиот најблизок соработник и пропагандист на Кремљ, Владимир Соловјов. Сега се […]

МАКРОН ПОТВРДИ воени авиони за Украина, РУСИЈА моли за мир

Снабдувањето на Украина со борбени авиони би било еден од најголемите чекори досега за западна поддршка, а Москва предупреди дека тоа ќе ескалира и ќе го продолжи конфликтот. Истата таа […]

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Русин ликвидира Украинци, за време на БОЖИК

Вознемирувачко видео, снимено на фронтот кај Донбас, за време на Божик, кога наводно Путин објави примирје за време на празникот, а всушност ги нападна Украинците од зад грб, злоупотребувајќи ја […]

КУРТИ СЕ ЗАКАНИ, дали УЧК ќе влезе во Белград?

Косовскиот премиер Албин Курти дирекно се закани до српскиот претседател Александар Вучиќ поради најавата за враќање на српската војска на Косово. Имено, Вучиќ смета дека српската армија има право да […]

НАЈНОВИ ВЕСТИ: Русија бега на југ, евакуација на цивили кон КРИМ

Проруските власти во јужниот украински регион Херсон, кој Путин го прогласи за руска територија, денеска објавија дека ќе започнат со евакуација на лицата со намалена подвижност од окупираниот град Каковка, […]