ВОНРЕДНО (Видео) БАЈДЕН влезе во Киев, ПУТИН остана во Москва

Американскиот претседател Џозеф Бајден пристигна во ненајавена посета на Киев, а таму го пречека украинскиот претседател Володомир Зеленски. Посетата се случува пред годишнината на воената инвазија на Русија врз Украина. […]

БАЈДЕН И ПУТИН се договорија, на ЗЕЛЕНСКИ уште не му кажале

Претседателот на САД, Џо Бајден, им кажал на сојузниците дека ракетата што уби две лица во Полска е на украинската противвоздушна одбрана,  објави Ројтерс, повикувајќи се на неидентификуван извор од […]

(Видео) Нов гаф на Бајден: Наместо Херсон, пак се префрли во Ирак

Американскиот претседател Џо Бајден кој посебно го привлекува вниманието со своите гафови сега е актуелен со грешка која ја направи за војната во Украина, па украинскиот град Херсон го замени […]

Бајден не можеше да се сети на името на кандидатот за кој дојде да го поддржи

Американскиот претседател Џо Бајден не можеше да се сети на името на демократскиот кандидат за гувернер на Мериленд. Biden patronizes audience, appears to forget Democrat nominee’s name at Maryland rally […]

Денот на конгресните избори може да биде најтемниот од претседателството на Бајден

Die Welt: Конгресните избори може да го лишат Бајден од мнозинството во двата дома на парламентот. 8 ноември, кога ќе се одржат среднорочните избори во САД, може да биде „најтемниот […]

Францускиот политичар Филипо верува дека САД ќе го „отстранат“ Зеленски

Францускиот политичар Флоријан Филипо на Твитер напиша дека САД ќе ја „отстранат марионетата“, односно украинскиот претседател Володимир Зеленски, кога на американската влада повеќе нема да и треба. „Американската влада почнува […]

(ВИДЕО) Протече ново видео од збунетиот Бајден, овој пат се изгуби во сопствената градина!

На социјалните мрежи се појави уште едно вознемирувачко видео од американскиот претседател Џо Бајден, кое ги потврди сомнежите за неговата способност да ги извршува претседателските должности. Овој пат, Бајден успеа […]

ФБИ има докази: БАЈДЕН знае за криминалите на син му Хантер и за „тешките“ бизниси со Украина!

ФБИ наводно има „огромни докази“ за криминалните активности на Хантер Бајден за кои знаел неговиот татко, тврди републиканскиот сенатор. Новите документи на „свиркачите“ откриваат дека американскиот претседател Џо Бајден бил […]

Маск ќе вложи многу пари на следните претседателски избори во Америка, ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ НА КОЈ КАНДИДАТ!

Главниот инженер, главен инвеститор и бизнисмен на SpaceX Илон Маск е подготвен сериозно да се вмеша во политиката, а неговиот интерес за тоа веќе се гледа во последниве неколку месеци. […]

Аларм на Бајден: „Никогаш не сме биле толку блиску до нуклеарен АРМАГЕДОН“

Ризикот од „нуклеарен Армагедон“ го достигна највисокото ниво од кубанската криза во 62 година, изјави американскиот претседател Џо Бајден, говорејќи на вечерниот настан организиран за собирање средства за демократите: „Ние, […]