ВУЧИЌ до ЕУ: Не го сакаме Косово во ОН и што сега, ќе не бомбардирате?

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја коментираше донесената резолуција со 79% од пратениците во Европскиот парламент, а во врска Србија и одбивањето да воведе санкции за Русија. Според него, оваа Резолуција […]

ВУЧУЌ ја откри тајната како ги придобил Македонците

Српскиот претседател Александар Вучиќ во обраќање на јавноста посветено на релациите помеѓу Македонија и Србија изјави дека меѓудржавните релации се на највисоко ниво. – Ние сме најголеми пријатели на Северна […]

Вучиќ даде поддршка на македонските граѓани: Македонските граѓани знаат најдобро што е за нив прифатливо!

Туркајте ја својата земја напред, добро е да бидете на европскиот пат, да се отвораат можности за привлекување на инвестиции, порача српскиот претседател Александар Вучиќ во интервју за телевизија „Сител“, […]

ИНТЕРЕСНО БАРАЊЕ ОД ВУЧИЌ: Еве што сака…

Српскиот претседател Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил ги повика граѓаните да му испратат фотографии од најдобрите места во Србија за да ја промовираат убавината на земјата, јави Танјуг. Секоја […]

КУРТИ му даде корпа на Таче, дечко намали со Србија

Владата на Косово објави дека нејзиниот претседател Албин Курти добил покана од неговиот македонски колега Димитар Ковачевски за учество на самитот на „Отворен Балкан“, што ќе се одржи на 7 […]

(Видео) Вучиќ распали: ,,Баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните

Не ме интересираат ни западните ни источните амбасади, ,,баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните, изјави претседателот Вучиќ запрашан каков ќе биде ставот на Србија за барањето на западните […]

ВУЧИЌ се подготвува за војна, што направи?

Српскиот претседател Александар Вучиќ на дебата што се одржа на провладината ТВ Прва изјави дека властите нарачале 30 милиони килограми сол и еден милион килограми грашок и грав, исто како и 30 […]

ПАРИЧНА ПОМОШ од 100 евра за сите млади од 16 до 29 години

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска на годишната конференција најави парична помош за сите млади на возраст од 16 до 29 години, објави српскиот медиум „Нова“. -За сите лица на […]