ВЕОМА ЗБУЊЕН ЛИК: Не прифатил ама прифатил да биде директорЧе

Лицето Љупчо Зиков, директор за финансии и коменрија во МЕПСО, во не така далечниот 15ти август 2017 година изјавил дека ја вратил поканата и нема да биде директор за финансии […]

Во писмо до нашата редакција се обвинува директорот на средното училиште во Шуто Оризари дека мобилизирал ученици да бидат членови на СДСМ

Денеска до нашата редакција стигна допис потпишан како „група вработени во средното училиште во Шуто Оризари“ во кој се наведува дека директорот на средното училиште во Шуто Оризари, Доан Сулејманоски […]

МЕЃУНАРОДЕН СКАНДАЛ: Осудуван дискриминатор не застапува во ОБСЕ

Република Македонија како свој претставник во ОБСЕ, најважната организација за безбедност и соработка во моментов во услови на руска воена агресија врз Украина, го испратила лицето Дражо Николиќ, осудуван дискриминатор […]

БОГОЈЕСКИ до ДИМИТРОВ: Силно сум разочаран од „преспанското мито“

Откако во јавноста се појавија информации за т.н. „јужна мотивација“ односно земање на грчки пари за предвремена имплементација на Преспанскиот договор во Македонија, поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се […]

ДИМИТРОВ демантира бизнис, но НЕ и за корупцијата од Преспа

Поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров се обиде неуспешно да ги демантира наводите објавени на нашиот сајт за мотивите за предвремена имплементација на Преспански договор во Македонија, преку демантирање и […]

КОЈ СЕ СПРЕМА за нов МНР од редовите на ВМРО ДПМНЕ

Како состојбата со европската интеграција на земјава се влошува, така се поизвесно станува дека власта на СДСМ е веќе при самиот крај од своето неславно владеење, исполнето со криминал, корупција […]

ДАЛИ ДИМИТРОВ стана просечен бизнисмен како ЉУБЧО Вовода

Во јавноста се повеќе зачудува огромното салто мортале на поранешниот МНР и вицепремиер Никола Димитров, кој од перјаник на заевизмот, се претвори во најголем критичар на власта. Од момчето кое […]

НОВО ПРЕДАВСТВО: Тупанчевски загрижен за ТЕРОРИСТИТЕ, дали ќе ги ослободува?

Ќе биде реагирано доколку се утврди дека осудените за настаните во Диво Насеље кои штрајкуваат со глад, не ги добиваат правата што им следуваат со закон, изјави денеска министерот за […]

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Дали и колку е „платежно мотивирана“ Преспа од Атина

Република Македонија и Република Грција потпишаа меѓусебен Договор кој беше именуван како Преспански. Ова многу добро ни е познато и јасни се последиците од истиот. Но под кои околности и […]

БОГОЈЕСКИ: Македонците СО ПРАВО СЕ ЗАГРИЖЕНИ, но паѓаат под туѓи пропаганди!

После признавањето на МПЦ – ОА од страна на Вселенската Партијаршија, се отвори голема дискусија помеѓу македонските граѓани, за жал и повторна поделба помеѓу Македонците, за тоа дали е тоа […]