Брнз со честитки до Ковачевски: Се сретнаа и разговараа и блокадата од Бугарија

На средбата се разговараше за повеќе актуелни теми од национален интерес за нашите две пријателски земји, за соработката, евро-аталнските интерграции, за предизвиците со здравствената и енергетската криза, како и за […]

Утре дожд, од четврток стабилно време со натпросечни дневни температури

Времето утре ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Кон крајот на денот […]

Мицкоски како Дедо Мраз: Делеше пакетчиња во Ѓорче Петров

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, пратеникот Бојан Стојаноски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Андоновска, им подели новогодишни пакетчиња на […]

ВМРО удри по новиот избор на кадри на СДСМ: Зечевиќ е човек на Заев, а Шема направи пакт со Заевизмот

-Миле Зечевиќ не е никаков нов кадар, тој е човекот на Заев, кој учествуваше во организирање на изборни нерегуларности во изминатите години. Зечевиќ е творец на партизацијата на администрацијата, полнењето […]

Германскиот министep за здравство лично вакцинираше две деца (видео)

Германскиот министер за здравство Карл Лаутербах лично вакцинираше две деца за време на посетата на центарот за вакцинација во Хановер, јави телевизијата Велт. Оваа недела во Германија започна вакцинацијата на […]

Наyчниците објаснија: Koи луѓе имаат поголем ризик да развијат тежок облик на koвид и зошто?

Некои луѓе имаат поголем ризик да развијат тежок ковид-19. Тоа се, на пример, луѓето на возраст од 65 или повеќе години и луѓето со некои постоечки здравствени состојби. Токму поради […]

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски покрај што лажеше за курсот на Харвард, докторирал во Црна Гора додека таму амбасадор бил неговиот татко

Ковачевски покрај што лажеше за курсот на Харвард, докторирал во Црна Гора додека таму амбасадор бил неговиот татко, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Во биографијата која самиот […]

Заев верен на „Отворен Балкан“ до крај: Денеска и утре оди во Албанија каде потпишува шест договори со Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Тирана каде заедно со претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама, во рамки на регионалната иницијатива „Отворен […]

Ќе има ли одговор на петицијата – маските да не се задолжителни во училиштата?

Неодамнешната петиција на околу илјада родители со која се бара маските да не бидат задолжителни за учениците се уште нема конкретен одговор од надлежните државни органи. Комисијата за заразни заболувања, […]

Арсовска со одговор до Јакимовски: Наместо да врши медиумски притисок вината барај си ја кај Стефан Богоев

И дури сите мислеа дека токму коалициониот партнер на ВМРО-ДПМНЕ од Гром Стевче Јакимовски и новоизбраната шефица на Скопје и наследничка на Шилегов, ќе бидат во добри односи за доброто […]