ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: познат доктор откри рецепт за сите болести?!

Храна и Здравје

Познатиот лекар Едвард Хардвиз тврди дека неговите совети за здрав начин на живот ќе ви помогнат да ги излечите сите болести, а еве што вели:

Секое утро погледнете го по малку сонцето. За почеток, гледајте 10 секунди и зголемувајте го времето за 10 секунди секој ден. Додека го правите ова, погрижете се да стоите боси на суво тло.

Погрижете се да пиете вода без флуор. Исто така, обидете се да ја изложите водата на сонце неколку часа. Водата треба да биде во безбојна чаша или шише за да може да ја апсорбира сончевата енергија. Никогаш не оставајте вода надвор преку ноќ.

Најдобар метод за детоксикација на телото е да бидете физички активни на свеж воздух секој ден.

Длабоко вдишувајте свеж воздух секое утро и навечер околу 20 минути.

Имајте на ум дека нашето тело лачи лековити хормони помеѓу 10 навечер и 2 часот наутро и дека треба да спиете во тоа време. Само следете го ритамот на сонцето. Користете природна козметика наместо комерцијална козметика.

Избегнувајте производи од животинско потекло и засновајте ги оброците на зеленчук, сурово овошје и житарки.

Избегнувајте производи кои содржат вештачки засладувачи.

Престанете да пиете алкохол, кафе, цигари, црн чај, гуми за џвакање и конзервирана храна и пијалоци.

Останете позитивни и насмевнете се! Ова ќе го забрза лачењето на вашите терапевтски хормони.

Ако сте болни, постапувајте како да сте здрави! Обидете се да не размислувате негативно за себе и за другите и имајте на ум дека вашата потсвест ги следи вашите мисли.

Простете си себеси и простете им на другите! Со простување си помагате да се ослободите од омразата и гневот. На овој начин ослободувате негативни енергии и лачите негативни хормони кои можат да му наштетат на вашето здравје.

Можете дури и да излечите ментална болест со сурово овошје, зеленчук и сонце.

Комбинирајте јаткасти плодови и бадеми со овошје и зеленчук и земајте по една лажица масло од ленено семе и една лажица свежо мелено ленено семе дневно.