ДНЕВЕН ХОРОСКОП зголемете количина на витамин Ц

Хороскоп

ОВЕН

Работа: Ќе промените некои од вашите планови нагло и ќе бидете принудени да се прилагодите на туѓите барања.

Љубов: Можни се помали семејни проблеми доколку сте во брак. Се разбира, секогаш постои решение, доколку двете страни се подготвени на компромис.

Здравје: Чувствителни проблеми со мочниот меур.

БИК

Работа: Можно е некои помали деловни ризици да се исплатат.

Љубов: Слободните припадници на знакот денес лесно можат да запознаат нова љубов. Вечерното излегување со пријателите носи нови познанства.

Здравје: Дефинитивно исфрлете ги сите видови газирани пијалоци, кои ви штетат и ви надувуваат.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Подготвени сте да ги реализирате новите идеи. Важно е да истраете во вашите идеи. Поволен ден за сите оние кои се занимаваат со некоја уметност.

Љубов: Склони сте да го идеализирате партнерот, кога ќе се заљубите не ги забележувате неговите маани.

Здравје: Чувствително грло и гласни жици.

РАК

Работа: Неповолен ден за соработка со странски партнери. Концентрирајте се на локалните деловни соработници.

Љубов: Можно е некако да сте ја изгубиле стабилноста во љубовта што мислевте дека ја имате. Разочарани сте!

Здравје: Зголемен апетит, земете ги во предвид килограмите.

ЛАВ

Работа: Повеќе сте фокусирани на приватни прашања. Одложете ги важните состаноци, немате доволно концентрација. Во спротивно, може да донесете погрешни одлуки.

Љубов: Новата врска носи нов квалитет во вашиот живот. Уживате во чувството на внимание од саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со видот.

ДЕВИЦА

Работа: Поволен ден за оние кои се занимаваат со музика, глума или сликарство. Подобрување на финансиите.

Љубов: Пазете се од погрешни проценки кога станува збор за една личност. Можеби подоцна ќе зажалите.

Здравје: Проблемите со несоницата стануваат хронични. Оптоварени сте со деловни планови.

ВАГА

Работа: Можете да успеете во бизнисот ако сте спремни да извлечете максимум од тоа. Брзата реакција е важна.

Љубов: Лесно се впуштите во авантура заснована на страст со личност која не ја познавате доволно добро. Можете да се покаете подоцна.

Здравје: Можни проблеми со тахикардија.

ШКОРПИЈА

Работа: На работа можете да очекувате многу поволен исход на настаните, особено ако соработувате во странство.

Љубов: Партнерот е незадоволен, бара повеќе внимание и сака отворено да зборува за сите проблеми. Бидете поотворени и пофлексибилни.

Здравје: Чувствителен ‘рбет. Не смееш да ја оптоваруваш.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Од менаџментот на компанијата во која работите можете да очекувате добри вести. Очекувајте финансиски подобрувања.

Љубов:  Имате одредени сомнежи и проблемот е што сте отворени за саканата личност. Неопходен е отворен разговор.

Здравје: Проблеми со црниот дроб. Посетете гастроентеролог.

ЈАРЕЦ

Работа: Многу внимавате на трошоците и се трудите да заштедите на се. Не претерувајте.

Љубов: Љубомората го прогонува целото ваше битие и како да не можете да се справите со тоа чувство. Партнерот затоа е оптоварен, па настанува отворен разговор.

Здравје: Можни инфекции на уринарниот тракт.

ВОДОЛИЈА

Работа: Од деловен партнер очекувате многу. Некои работи не можете да ги направите сами.

Љубов: Ви треба сигурност, друго одговорно мислење. Вашиот брачен другар ви дава утеха, љубов и чувство на сигурност во тешките животни моменти.

Здравје: Се функционира совршено.

РИБИ

Работа: Се трудите навреме да ги остварите сите обврски и некако успевате.

Љубов: Иако имате најдобри намери, немате доволно време да му посветите на партнерот. Објаснете му колку сте зафатени, но и колку сте подготвени подоцна да му се посветите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамин Ц.