КОИ МИНИСТРИ ќе бидат на црна листа на САД

Тројца дипломати од Стејт департментoт биле во Македонија во мисија на собирање информации што се случува на политичката сцена, во бизнис сферата и во правосудството – нивното мислење ќе биде […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И ПРОСЕКОТ НА ТАЧЕ

ПЛАТИ ДАЛЕКУ НАД ПРОСЕК И ВЛАДИНИ ФУНКЦИОНЕРИ  ПОД  ПРОСЕK пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет По примерот на „штурецот и мравката“ и овојпат Владата ќе се справува со […]

ТРАГЕДИЈА во ОЈО, пак се поплавиле документи за криминал на власта

Мистериозна поплава се случила во простории на Јавното обвинителство на Република Македонија минатата недела и биле уништени баш оригиналните документи за криминал на функционерите од власта, кои сега не може […]

ВЛАСТА ГИ АПСИ најблиските соработници на МИЦКОСКИ

Во акција на финансиската полиција уапсен е човек од обезбедувањето на лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски. Тој бил еден од сопствениците на нивите кои ЕВН ги купи по […]

Еве кој земал НАЈВИСОКА ПЛАТА во државава!

Кога ДЗС ќе ги објави податоците за просечна нето плата на функционерите, не се знае.  Обично се објавуваат податоци по сектори и дејности, а никогаш   граѓаните не  доаѓа до информација […]

Објавени имињата на НОВИТЕ МИНИСТРИ!

Беким Сали ќе биде нов министер за здравство, Адмирим Алити ќе раководи со Информатичко општество и администрација, Џемаил Чупи ќе биде министер без ресор – одговорен за дијаспората, а Хисни […]