ФБИ има докази: БАЈДЕН знае за криминалите на син му Хантер и за „тешките“ бизниси со Украина!

ФБИ наводно има „огромни докази“ за криминалните активности на Хантер Бајден за кои знаел неговиот татко, тврди републиканскиот сенатор. Новите документи на „свиркачите“ откриваат дека американскиот претседател Џо Бајден бил […]

БОМБА: Трамп тврди дека МАКРОН си „играл“ со црнци

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп постојано се фалел дека знаел недозволени детали поврзани со љубовниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон, се наведува во нов извештај. Како што објави на […]

УАПСЕН американец, руски шпион во Пентагон

Поранешниот функционер на Пентагон Џон Мареј Ров е уапсен под сомнение за обид за шпионирање во корист на Русија, соопшти американското Министерство за правда. Според Министерството, осомничениот работел околу 40 […]