ПИСМО Богојески до Борел: Повелете компромис Македонија – ЕУ

ОТВОРЕНО ПИСМО до Жозеп Борел, висок претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика 18 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА Петар Богојески, лидер на политичката партија Македонски Концепт испраќа јавно писмо […]

(Видео) ВОНРЕДНО УБАВА ВЕСТ, Таљо свитка опашката

Лидерот на партијата Македонски Концепт објави ВОНРЕДНО УБАВА ВЕСТ – конечно победа врз великоалбанскиот етнички шовинизам! Одиме кон нови ПОБЕДИ! – објави Петар Богојески Погледнете го краткото видео:

ЌЕ ГО СМЕНИТЕ Уставот на „куково лето“

Лидерот на партијата Македонски Концепт (МК) Петар Богојески реагира на најавата за обемна промена на Уставот на земјава, во кој ќе се внесат дополнителни измени по барање на етничките Албанци. […]

(Видео) СКАНДАЛ: Груевски ЗА бугари во Устав, потврди Ковачевски

Во одговор на новинарско прашање на прес конференција, премиерот Ковачевски призна дека имаат комуникација со неговиот претходник од ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски и рече дека треба да се постави прашање […]

(Видео) МЕК бугарски СТАП за Македонците пристигна од Софија

Односите меѓу Северна Македонија и Бугарија во моментов се на дното, а за тоа придонесоа иницијативите за отварање на т.н. културни клубови во двете земји. Кампањата на провокации ја започна […]

ОВА НЕ ЧЕКА доколку внесиме БУГАРИ во Устав

Македонското друштво „Илинден” од Тирана, Албанија во реакција, како што наведува, остро ја осудува бугарската пропаганда меѓу Македонците во селата на областа Гора во Албанија и во Косово. Во реакцијата […]

ПОЕНТА НА ДЕНОТ со уште Албанци да станеме и влегуваме

ПОЕНТА НА ДЕНОТ Сакаме во ЕУ да влеземе, бидејќи таму се почитуваат човековите права и слободи на сите граѓани!!! Одлично, ајде кинисувајте! Има мал проблем, само образование и здравство да […]

БУГАРИТЕ ПОЛУДЕА: Гоце Делчев лично забранил да влезат во УСТАВОТ на Организацијата

Бугарските историски фалсификати, кои се промовираат со децении, кулминираа со лажното тврдење дека Уставот на македонската револуционерна Организација создадена во Солун 1893 година бил пишуван од Гоце Делчев и во […]

КУЧИЊАТА започнаа да пукаат, дали ќе ги внесеме во УСТАВ

Ловџија од Канзас бил пронајден мртов во својот автомобил во саботата, а локалните шерифи утврдиле дека тој умрел кога неговото куче згазнало на чкрапалото на пушката. Неименуваниот маж од Вичита […]