БУГАРИЈА со нови услови, ладен туш за Заев

Европските челници во Брдо со ветување за посветеност на проширувањето на Унијата. Бугарскиот претседател Румен Радев со прецизни услови за Македонија. Премиерот Зоран Заев пак разочаран од новите потези на […]

ВAЖНO: Фpaнциja co нoви ycлoви за Oтвopeн Бaлкaн

Откако Србија се наметна со своите приоритети врз останатите балкански држави, вклучително и Македонија, се јавија нивните традиционални партнери со нови услови. Дипломатски извор во Париз потврдува дека кога станува […]