Хорор во Сиднеј – одеднаш почнал да ги боде луѓето со нож, убил петмина

Петмина луѓе се убиени во денешниот напад со нож во трговскиот центар „Вестфилд Бондај“ во Сиднеј, додека напаѓачот беше убиен од полицијата, објавија властите. „Според првичната истрага, напаѓачот делувал сам […]

Потресна изјава на дедото на малата Данка, се надева дека ќе ја најдат: „Да има дедо кај да запали свеќа“

Тешко ни е, денот кога слушнавме дека ги фатиле убијците и дека всушност се работи за убиство, на сите ни се слоши. Сите завршивме на лекар. Не знам како, иако […]

Од морални причини директорот на „Водовод“ во Бор поднесе оставка поради убиството на малата Данка

Директорот на Водовод во Бор, Горан Павиќ, поднесе оставка откако работниците на ЈП „Водовод“ С.Ј и Д.Д., поради основано сомнение дека ја убиле Данка Илиќ, беа уапсени, пренесуваат медиумите. „Од […]

Братот на осомничениот за убиството на Данка Илиќ почина во притвор

Во притвор во ПУ Бор починал Д.Д.(40), братот на осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, кој беше приведен поради сомнение дека помагал во делото, дознава Телеграф.рс. Му се слошило […]

Спречено УБИСТВО ВО КАФУЛЕ – УАПСЕН млад човек кој избоде постар гостин

Спречено убиство во кафуле во Крагуевац: Уапсен млад човек (24) кој избоде постар гостин На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде […]

СРАМНО: (Видео) МВР се обиде да УБИЕ ДЕТЕ на протестите пред Собрание

Полициската држава и бруталност вечерва се гледа на дело! Оливер Спасовски и мафијата која управува со МВР го нападнаа македонскиот народ! На видеото кое го објавуваме може да се забележи […]

ПУКАЊЕ ВО КОСОВО: Има жртви, која е причината за нападот?

Хасан Бериша е загинатиот во тешкиот инцидент што се случи денеска на магистралниот пат Феризај – Качаник. При престрелка повреден е и неговиот брат Кастриот Бериша. Хасан починал на лице […]

(Вознемирувачко видео) Објавена снимката од УБИСТВОТО НА ТОТ!

Хрватскиот ракометар Денис Тот почина на 27-годишна возраст откако беше нападнат од две лица во близина на дискотеката „Привилиџ“. Снимките од „Сејф Сити“ на кој се гледа нападот врз Тот […]

НАЈНОВА ВЕСТ: Убиецот на Тот од овие причини бил суден и во Словенија

Ангело Ѓоргиевски, првоосомничениот за претепувањето на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој почина како последица на повредите е повеќекратен деликвент осудуван за трговија со дрога во Словенија, објави порталот 24 Инфо. […]

ДОБРО УТРО СО АМАТЕРКАТА И КРАЈОТ НА НЕКАДАРНИТЕ

ПОЧЕТОК НА КРАЈОТ НА НЕКАДАРНАТА ВЛАСТ пишyвa д-p. Aмaтepкaтa, вoнpeдeн пpoфecop нa eдeн фaкултет Мартин Нешкоски  беше момчето брутално претепано до смрт на плоштадот „Македонија“ во Скопје на 6 јуни […]