ТЕПАЧКА со тупаници во парламент

За време на синоќешната расправа за буџетот на Министерството за внатрешни работи на Турција, дојде до тепачка меѓу пратениците на владејачката партија на Правдата и развојот и главната опозициска Републиканска […]