(Видео) Трамп со неверојатен одговор за резултатите од изборите!

Новинарката на „Њуз нејшн“ којa го интервјуираше поранешниот американски претседател Доналд Трамп во текот на изборниот процес објави дека Трамп поддржал повеќе од 330 кандидати на Републиканската партија во изборната […]

Маск го презеде Твитер и го враќа ДОНАЛД ТРАМП на мрежата! ЕВЕ ОД КОГА пак ќе ги читаме ставовите на Трамп!

Илон Маск конечно ја презеде социјалната мрежа Твитер и веднаш почна да отпушта луѓе. Меѓу отпуштените се и извршниот директор на Твитер, Параг Агравал, финансискиот директор Нед Сегал и шефот […]

Маск ќе вложи многу пари на следните претседателски избори во Америка, ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ НА КОЈ КАНДИДАТ!

Главниот инженер, главен инвеститор и бизнисмен на SpaceX Илон Маск е подготвен сериозно да се вмеша во политиката, а неговиот интерес за тоа веќе се гледа во последниве неколку месеци. […]

БОМБА: Трамп тврди дека МАКРОН си „играл“ со црнци

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп постојано се фалел дека знаел недозволени детали поврзани со љубовниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон, се наведува во нов извештај. Како што објави на […]

Трамп: Да бев јас претседател на САД немаше да се случи војната во Украина!

Доналд Трамп во свој „елемент“ при говор на Алјаска кога порача дека доколку беше избран за претседател во 2020 година, немаше да се случи војната во Украина. Според него, под […]

ТРАМП ГО НАПУШТИ ПУТИН, се му плесна во фаца

Поранешниот претседател Трамп му се придружи на претседателот Бајден во нарекувањето на руската војна во Украина „геноцид“ за време на интервјуто за Фокс њуз во средата навечер. Додека Трамп го […]

ЛУДНИЦА: АМЕРИВЕ се закон, руската амбасада на ул. Претседател Зеленски

Патот пред руската амбасада во Вашингтон, во неделата доби неофицијално ново име „Претседател Зеленски“. Тоа беше пркосна почит кон лидерот на Украина, претседателот Володимир Зеленски, кој беше поздравен како херој […]

ТРАМП до Бајден: Остави ја Украина, нападната е Америка

Говорејќи на митингот „Спасете ја Америка“ во Конро, Тексас во саботата, поранешниот претседател Доналд Трамп ја критикуваше администрацијата на Бајден за опседнатоста со тоа како да се заштити границата на […]

ТРАМП со нов „фејзбук, твитер и јутјубе“ во едно

Новата социјална мрежа на Трамп започнува со работа од февруари Социјалната мрежа на поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе почне да функционира на 21 февруари. Медиумот се нарекува Тру Социал […]