НАЈНОВО: Олимписко ЗЛАТО за Бугарија

Бугарската каратистка Ивет Горанова денес освои олимписко злато на Олимпијадата во Токио. Таа стана олимписки првак во турнирот во карате дисциплина кај жени до 55 кг. Во финалето бугарската шампионка со […]