УРНЕБЕСНО ВИДЕО: Данела се шлае со директорката, а ГЛУВЦИ растураат низ ЈБТ

Никако да престанат скандалите во скопската гимназија Јосип Броз Тито. После откриените финансиски скандали на директорката на ова училиште, фале уште брканица на глувци низ ходниците. Сега се поставува ново […]

ДАНЕЛА отпушта 100 вмровци од ВОДОВОД, кадри на Мицкоски

Околу 100 вработени во ЈП Водовод остануваат на улица, затоа што градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска не сака да им ги продолжи договорите кои им истекуваат утре, плачат од […]

СКАНДАЛ! Еве на кој начин „ИСПУМПАЛЕ“ БУЏЕТСКИ СРЕДСТВА

Непостоечка фирма во Скопје, со фалсификувани документи, фалсификувани ИСО сертификати и потписи, конкурирала и во периодот од 2018 до 2022 година добила најверојатно околу 90 тендери за монтажа и сервисирање […]

СКАНДАЛ: Шилегов со тендер за лошо решение

Тендерот за реализација на Бас рапид транзит системот (БРТ) е објавен денеска со што правиме крупен чекор напред кон изведба на современ, еколошки, брз и ефикасен јавен превоз, порача денеска […]