СПРЕЧЕНО УБИСТВО – Неуспешен обид за АТЕНТАТ!

По неколкумесечна оперативна работа и собирање докази во центарот на Белград, во Врачар, денеска е спречено убиството на Лука Бојовиќ, дознава „Курир,рс“! Уапсени се членови на криминална група поради сомнение […]

Дипломатијата киднапирана од ДУИ: 2.200 граѓани ќе останат без работа во Србија преку „Отворен Балкан“ поради Oсмани

Македонската дипломатија е киднапирирана од страна на ДУИ. Најновото барање на министерот за надворешни работи од Мала Речица Бујар Османи дека ќе предложи Македонија да излезе од иницијативата Отворен Балкан ги исплаши нашите граѓани кои […]

Потресна изјава на дедото на малата Данка, се надева дека ќе ја најдат: „Да има дедо кај да запали свеќа“

Тешко ни е, денот кога слушнавме дека ги фатиле убијците и дека всушност се работи за убиство, на сите ни се слоши. Сите завршивме на лекар. Не знам како, иако […]

Братот на осомничениот за убиството на Данка Илиќ почина во притвор

Во притвор во ПУ Бор починал Д.Д.(40), братот на осомничениот за убиството на двегодишната Данка Илиќ, кој беше приведен поради сомнение дека помагал во делото, дознава Телеграф.рс. Му се слошило […]

БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА 05 ОКТОМВРИ 2023 ГОДИНА БУЈАР ОСМАНИ свесно ја внесува Македонија во српско – косовскиот судир Партијата Македонски Концепт најостро ги осудува низата обиди на т.н. министер за надворешни […]

СРБИЈА УБИСТВА, можни ли се истите сценарија во Македонија

Јавноста е сеуште потресена од случувањата во соседна Србија, а дискусиите за причините за таа појава се сеуште актуелни. На таа тема говореше лидерот на партијата Македонски Концепт (МК), Петар […]

СРБИЈА во 1902 помагала на БУГАРИЈА да се ЗАБРАНАТ МАКЕДОНЦИТЕ

„СЕ БОРИМЕ ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА МАКЕДОНИЈА И ГИ ШТИТИМЕ ИНТЕРЕСИТЕ НА МАКЕДОНЦИТЕ, КАДЕ И ДА СЕ НАОЃААТ ТИЕ“ – објавено 18 август 1902 година, една година пред Илинденско востание во […]

ВУЧИЌ и КУРТИ стоите подалеку од МАКЕДОНИЈА, сметката сами да си ја платите

„Имавме тежок состанок, ќе имаме уште. На 18 март би требало да се видиме на територија на Северна Македонија, тогаш и господинот Борел ќе биде во посета на регионот. Дотогаш […]

СРБИЈА грант од 600 милиона, МАКЕДОНИЈА отчет пред газда СОРОС

Наводно антиевропската Србија, лапна европски грант од 600 милиона евра од самата ЕУ, а јако европската Македонија го лапна на газда Сорос, на кој премиерот Таче му даде отчет како […]

ДОЈДЕ ЖИВОТ: Бифтеци во Србија и Албанија, без дозволи

Граѓаните на Македонија, Србија и Албанија, ќе може да работат во секоја од трите земји без работни дозволи. Значи конечно одиме на печалба во Елбасан и на бесплатно здравство во Врање! […]