ВУЧИЌ до ЕУ: Не го сакаме Косово во ОН и што сега, ќе не бомбардирате?

Српскиот претседател Александар Вучиќ ја коментираше донесената резолуција со 79% од пратениците во Европскиот парламент, а во врска Србија и одбивањето да воведе санкции за Русија. Според него, оваа Резолуција […]

ПРЕГОВОРИТЕ ВО КОРИСТ НА КОСОВО – Курти од утре ќе казнува Срби

Полицијата на Косово (ПК) вечерва објави дека од вторник, 22 ноември, ќе почне да изрекува парични казни за лицата кои се движат во земјата со регистерски таблички издадени од Србија, […]

ВУЧИЌ со ЗАГРИЖУВАЧКА ИЗЈАВА од БРИСЕЛ: Пред нас се непреспиени ноќи и многу тешки денови

Српскиот претседател Александар Вучиќ рано утринава допатува во Брисел, каде што се сретна со високиот претставник за надворешни работи Жозеф Борел и со специјалниот претставник на ЕУ Мирослав Лајчак. Средбите […]

ВУЧИЌ објави БОМБА: Македонија плаќа НАЈСКАПА струја

Српскиот претседател Александар Вучиќ објасни дека Србија има една од најниските цени на електрична енергија, додека, пак, Македонија ја има најскапата. Погледнете ја Македонија, плаќа Хупекс цена, пазарна цена, истакна […]

ДЕНОВИ НА ОДЛУКА ЗА СРБИЈА! Вучиќ присуствуваше на вонредната седница на Владата, се сретна со амбасадорите на Кина и Русија!

Претседателот на Србија, Вучиќ во текот на ноќта разговараше со Србите од Косово и Метохија и со пратеникот на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак. Средбата со […]

Внимавајте ако сте во Белград: ЛАЖНИ таксисти хараат со нова шема на измама – ќе ве „ошурат“ до гола кожа!

Српските медиуми апелираат до страските туристи многу да внимаваат кога се качуваат во такси во главниот град на Србија. Се почест е бројот на туристи кои се излажани – односно […]

(ФОТО) „Ако ова е Бата Живојиновиќ, јас сум ќерка на Мерилин Монро“ – ГОРИ Твитер од лоши коментари за споменикот на славниот глумец

Големиот југословенски глумец Велимир Бата Живојиновиќ доби споменик во Сопот, но корисниците на социјалните мрежи не се задоволни од тоа како е претставен легендарниот Валтер. Делото на скулпторот Ранко Ѓанковиќ […]

Го викаат „ташната на Зеленски“, ќе бара ли Наумов од Србија азил во Русија? Ако го добие, ЕВЕ ШТО ИМА ДА КАЖЕ

Украина се обрати до Србија со барање за екстрадиција на поранешниот началник на главниот оддел за внатрешна безбедност на СБУ, Андриј Наумов, кој се наоѓа во притвор во српскиот град […]

Украински шпион со брдо кеш и дијаманти сакал да влезе во Македонија, уапсен е на граница

Украина побарала од Белград да го екстрадира Андриј Наумов, поранешен висок функционер на Службата за безбедност на Украина, кој пред четири месеци беше уапсен во Србија под сомнение за перење […]

СРБИЈА или „ГЛАВАТА“, изборот на ВУЧИЌ под мечот на Путин

ЕУ притиска за санкции, Путин притиска за главата на Вучиќ. Ако прифати опција да ја заштити Србија и воведе санкции за Русија, Вучиќ ќе ја изгуби главата, смета Ненад Чанак, […]