АЛИЈАНСА за Албанците САМИ СЕ КАНАТ за во Влада

Лидерот на Партијата Алијанса на Албанците или ВД Претседател Арбен Таравари, откако застана на чело на таа партија комплетно го подаде газето на власта. Дури ќе беше разбирливо тоа да […]

После Села, претседателската фотеља на АА ќе ја поти гостиварскиот градоначалник Таравари

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари треба да биде наследникот на Зијадин Села на чело на Алијанса за Албанците, дознава Фокус од високи партиски извори. Во пресрет на седницата на партиското […]

ВЛАСТА МОЛЧИ, според пописот во Кичево не смее албанско знаме

Според пописните резултати од Пописот 2021 година, колективните права кои ги уживаа до сега Албанците, треба да бидат укинати по сила на Устав и Закон за употреба на знамиња. Според […]