ШТО СЕ СЛУЧУВА: НАТО со опасни воени маневри од Полска до Македонија

Полските вооружени сили соопштија дека денеска почнаа воените вежби во кои учествуваат илјадници војници на НАТО. Станува збор за редовни вежби кои имаат за цел да ја подобрат безбедноста на […]

ЛАЖНИ ВЕСТИ на руските измеќари во МАКЕДОНИЈА за поделба на Украина

Проруските измеќарски медиуми од Македонија објавуваат низа лажни вести за војната во Украина, со цел да се глорифицира Русија, а да се компромитира НАТО и САД и поддршката кон Украина. […]

АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА пристигна на Балканот

Големи контигенти американска војска пристигнаа во Романија, а Динчу на новинарите им кажа дека првите американски војници во Романија обезбедиле логистика, за борбените групи кои пристигнуваат постојано, пренесува Ројтерс. „Стигнаа […]

(Видеа/слики)„ИНВАЗИЈА“ на САД на Источна Европа, колку војска се распредели

Над 40.000 НАТО војници, од кои 12.000 американски војници се во пет источноевропски земји, а од нашата Алијанса најавуваат дополнително испраќање војници во тие земји, вклучително и Македонија, против Русија […]