УБАВИ ВЕСТИ: ТУЖБИ за ЕВН и РКЕ за незаконска наплата на украдената струја

Политичката партија Македонски Концепт достави соопштение за јавноста во кое информира за преземените активности на оваа партија во насока на заштита на граѓаните од незаконското работење на ЕВН и РКЕ […]

НОВ МЕГА СКАНДАЛ: Украдени нови 7 милиони евра од граѓаните со продадена СТРУЈА

Власта на СДСМ и ДУИ создале систем за продавање на евтина струја, произведена во Македонија, преку фамилијарни фирми на нивните функционери, а притоа за таа струја не плаќале на МЕПСО, […]

СКАНДАЛОЗНО нема намалување на ЦЕНАТА на горивата, иако во светот таа опаѓа

Цената на горивата останува иста, а од ноќеска на полноќ за 1,411 денари за килограм поскапува мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се […]

ПОКЛОН од Владата за граѓаните во 2022 година, честитки

Новата 2022 година ја започнуваме со специјален поклон од Владата за граѓаните. Поскапува струјата и парното. Со среќа да си користите, па уште повесело да поминете оваа година. Цената на […]