Маричиќ вели: „Не може од државна плата да станете милионери“ – ГЛАСАЧИТЕ прашуваат: КАДЕ Е ТОРБАТА „ЛУЈ ВИТОН“!?

Не може од државна плата да станете милионери. Тоа е невозможно. Ако сте станале од државна плата милионери значи не сте заработиле чесно. Ако не сте заработиле чесно вашето место […]

ФИЛИПЧЕ, ЗАЕВИ, САЊА ЛУКАРЕВСКА, БОГОЕВ….кој се’ земал ТОРБИ ПОЛНИ ЕВРА!?

Филипче, Заеви, Лукаревска, Богоев…Кој сè земал торби полни евра и средувал проценти според црниот тефтер на Бојан Јовановски Шоуменот Бојан Јовановски, кој заглави судските ходници, па во затвор за случајот […]

Бојан Јовановски: Кичеец ја однесе ТОРБАТА „ЛУЈ ВИТОН“ кај ВИЦЕ ЗАЕВ

Бојан Јовановски кај Стефан Лазаров откри што имаше во фамозната „Луј Витон“ и каде заршила торбата. Тој вели дека „Луј Витонот“ го зел Зоран Милевски-Кичеец и ја однесол кај Вице Заев. https://www.facebook.com/watch/?v=1107045633743853 […]

Боки 13 има нови докази за „Рекет“: ЗАЕВ БЕШЕ ДИРЕКТНО ВМЕШАН СО СИТЕ!

Случајот „Рекет“ не е расчистен. Тој случај треба целосно да се расчисти, сите инволвирани да одговараат, а јавноста конечно да дознае што точно се случувало и каде се парите. Затоа, […]

МЕГА СКАНДАЛ: АПАСИЕВЦИ фатени со рачињата во МЕДОТ

Двајца браќа, советници од Левица во Општина Аеродром се осомничени дека вршеле рекет по кафулиња во општината, по што добиле и ќотек, тврди порталот Народен Глас. Дарко од групата Пука […]

КАТИЦА на слобода, остана ли некој во затвор

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева празниците ги минува дома со своето семејство, објави „А1он“. Адвокатката Ирена Фрчковска, како што пишува порталот, изјавила дека Јанева, користи привилегии поради тоа што одлежала 1/3 од казната […]