ГРУЕВСКИ призна кој го предал, ова е човекот

Поранешниот премиер на македонската Влада и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на својот профил на социјалните мрежи ги коментираше исказите на некогашните негови блиски соработници. Тој изрази разочараност од […]

ВАЖНО: ГРУЕВСКИ со порака до Протугер и кумот, пропеаните во суд

Вчера се случи голем скандал, кој открива нова димензија со т.н. бомби на Заев или прислушувани разговори. Очигледно е дека тие не ги има само Заев и компанија, туку ги […]

Зошто ГРУЕВСКИ го тепа Протуѓер

Повеќе пати во јавноста, преку груевиот портал Инфомакс, во јавност се пласира тезата за големото престројувањето на поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на кабинетот на Груевски, Мартин Протоѓер […]