СКАНДАЛ: Еве каде ќе „НИКНЕ“ нова зграда!

ВМРО-ДПМНЕ предупредува за ново скандалозно приватизирање на државно земјиште се случува во општина Центар на кое треба да никне 6 катна зграда. Од партијата додаваат дека трите парцели од стотина […]

СДСМ го губи Скопје, бранковистите исфрлени на клоци

Објавени новите кандидати за градоначалници на СДСМ. Сите бранковоисти, почнувајќи од Богац од Карпош, па се до Марин и Српче се исфрлени на клоци. Горан Герасимовски, претседател на партискиот општински […]

Мицкоски со поддршка за Заев, Силјановска и Мизрахи се естрадни политичарки!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Господин Христијан Мицкоски со силна поддршка за премиерот Заев. Тој потврди дека легализацијата на дивоградбите била дел од агендата на неговата средба со премиерот Заев. Мицкоски ги […]