ТАРАВАРИ полуде, Заев купува пратеници, овој ќе го тужи

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира, како што се наведува, изнесените лаги и дезинформации од Арбен Таравари од Алијансата за Албанците дека наводно тој или било кој друг по негови […]

БОГОЈЕСКИ одбива да прими „награда“ од Заев

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески жестоко реагираше на веста за донесена одлука на власта на Заев да дели награди за администацијата, еден ден пред избори. За него тоа е […]

ЗАЕВ во стилот на Груевски купува административци

Македонија никако да се менува на подобро. Ситуацијата со економската криза станува драматична, вртоглаво расте надворешниот и внатрешниот долг, а Владата фрла пари на луксуз и административни награди. Сето тоа […]