БАЈДЕН И ПУТИН се договорија, на ЗЕЛЕНСКИ уште не му кажале

Претседателот на САД, Џо Бајден, им кажал на сојузниците дека ракетата што уби две лица во Полска е на украинската противвоздушна одбрана,  објави Ројтерс, повикувајќи се на неидентификуван извор од […]

(Видео) На исто ниво со Хрушчов и Јанукович: Зошто британскиот крал баше гаѓан со јајца?

Утрото на 9 ноември бил нападнат кралот Чарлс III од Велика Британија и неговата сопруга, кралицатаКамила. За време на посетата на Јорк, кралскиот пар бил гаѓан со јајца. Никој од […]

ПУТИН НА КОЛЕНА, ова е НОВИОТ ГАСОВОД кој ќе ја снабдува ЕУ

После драматичните напади врз цевководите на руските гасоводи Северен поток 1 и 2, на дното на Баренцовото море, сите аналитичари побрзаа да заклучат дека ЕУ со оваа катастрода, зимава останува […]

ОРБАН објави КАТАКЛИЗМА ЗА ЕВРОПА, замена на население со мигранти

Унгарскиот премиер Виктор Орбан смета дека следува „самоубиство“ на Западот и ја повтори својата „црвена линија“ за санкциите против Русија, пишува Данас. Самоубиствен бран се движи кон „западниот свет“, кој […]

КРАЈ ФИЛМА: СЕПАРАТИСТИТЕ ОД ДОЊЕЦК се кренаа против ПУТИН

Една од поранешните славни личности на режимот во Кремљ, поранешен проруски сепаратистички воен министер Игор Стрелков-Гиркин со тешки обвинувања за Путин: „Да си кажеме чесно, специјалната воена операција е целосно […]

УРНЕБЕСНО ВИДЕО како рускиот амбасадор поцрвене во Полска

Рускиот амбасадор во Варшава, Полска инсистираше да ја провоцира јавноста со неговото присуство на денот на Европа во оваа земја. На неговото присуство будно рерагираа граѓаните кои не ја одобруваат […]

ШТО СЕ СЛУЧУВА: НАТО со опасни воени маневри од Полска до Македонија

Полските вооружени сили соопштија дека денеска почнаа воените вежби во кои учествуваат илјадници војници на НАТО. Станува збор за редовни вежби кои имаат за цел да ја подобрат безбедноста на […]

ПОЛСКА СО НОВА ДОНАЦИЈА – тенкови за Украина

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки изјави дека неговата влада испратила тенкови во Украина. За време на интервјуто за приватната телевизија Полсат њуз, Моравјецки беше прашан дали Полска испратила или ќе испрати […]

(Видео) РУСИЈА со навреди до сите СЛОВЕНСКИ држави, па се чуди зошто е сама

Русија не престанува со навреди кон сите словенски држави, кои би требало да бидат нејзини најголеми пријатели. Поради руското однесување, нема држава, а да не е во конфликт со нив. […]

ДРАМАТИЧНО ОБРАЌАЊЕ на БАЈДЕН со информации за Украина

Американскиот претседател Џое Бајден преку социјалната мрежа Фејзбук извести за најновите планови за Украина. „Денеска разговарав со претседателот Зеленски и споделив со него дека мојата администрација одобрува дополнителни 800 милиони […]