Лукашенко на Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден, еве зошто

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска на својот руски колега Владимир Путин му подари трактор за неговиот 70-ти роденден. Сертификатот за тракторот Лукашенко му го врачил на Путин во Санкт […]

БОГОЈЕСКИ: Не разбирам, што е смешново во ТЕНКОВИТЕ на АРМ

Македонија и подари тенкови и авиони на Украина, во знак на благодарност за нејзината солидарност со нашата Татковина во 2001 година. Тогаш Македонија ги наполни Касарните на АРМ и магацините […]