Македонски Концепт смета дека воведувањето на „лидерски дијалог” е опасен преседан и обид за воспоставување на параинституции

Според партијата „Македонски Концепт“ воведувањето на таканаречениот „лидерски дијалог” претставува опасен преседан и обид за воспоставување на параинституции што функционираат надвор од утврдениот државен систем и поредок. „Дијалогот на партиите […]

Првиот човек на МК објави нова АФЕРА на власта!: „Зошто вакво крвничко крадење?!“

Политичарот Петар Богојески, лидер на партијата „Македонски Концепт“ дава здраво објаснување зошто во овие моменти Македонија не увезува струја, а власта го лаже народот дека таа е исклучително скапа. Богојески […]

БОГОЈЕСКИ бара одговорност за ЗАЕВ и истрага од ОПОЗИЦИЈАТА

Во врска со скандалозната изјава на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски со која потврдува дека Заев, а не историчарите, договарал трампа на историски личности со Бугарија, своја реакција објави Петар Богојески […]

БОГОЈЕСКИ (видео) кај ЈАНКО Јади Бурек: Власта манипулира, таа е против ЕУ

Лидерот на Македонски Концепт, Петар Богојески имаше многу отворен настап во емисијата Јади Бурек на Јанко Илковски, во која отворено зборуваше за повеќе теми. Богојески најотворено зборуваше за Министерството за […]

ЗЕЛЕНА ЛУПА го разоткрива прогонот на власта кон опозиционерот Богојески

Во јавноста се отвори скандал на прогон на хибридниот режим на заевизмот кон опозицискиот активист Петар Богојески, кој траел со години, но по неуспехот да биде скршен и да потпадне […]

АМБАСАДОРОТ ШАМБЕВСКИ: Мораме да го кренеме гласот ПРОТИВ

После скандалот во министерството за одбрана, каде беше даден отказ за државниот советник Петар Богојески поради вербален деликт, повеќе јавни личности се огласија со реакција за враќање на тоталитаризмот во […]

МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ со подршка за НАСТАВНИЦИТЕ и ВОСПИТАЧИТЕ

„Имате полно право на протест и на вашите легитимни барања за враќање на достоинството на просветната професија“, стои во реакцијата на Македонски Концепт во врска најавениот генерален штрајк на наставниците […]

ЧЕСТИТКИ од Богојески до Вучиќ со специјална порака

Лидерот на Македонски КОНЦЕПТ, Петар Богојески ја честиташе победата на српскиот претседател Вучиќ со специјална порака: „ЧЕСТИТКИ за Александар, човекот со македонско име, а претседател на Србија! Неговите зборови „одиме […]

Богоевски ТРЕБА, а Богојески НЕ ТРЕБА Бугари во Устав

Петар Богојески од Македонски Концепт е на тврда линија против внесување на Бугари во Устав на Македонија, а Павле Богоевски од Шарената Револуција смета дека Бугарите треба да бидат вметнати […]

МКонцепт се поклони пред Гоце Делчев

Денес се одбележаа 150 години од раѓањето на великанот на македонската револуционерна борба, Георги Гоце Делчев. Помеѓу другите и претставници од Националниот Тим на Македонски Концепт оддадоа почит пред вечното […]