ДЕНЕС ВО СКОПЈЕ премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез Перез-Кастехон

Денес премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез Перез-Кастехон ќе пристигне во еднодневна официјална посета на нашата земја, информираат од Владата. Санчез е на турнеја во посета на Западен Балкан со […]