ДО 16-ТИ ЈУНИ: Многу радост и неочекуван прилив на пари за овие хороскопски знаци

Три хороскопски знаци до 16-ти јуни ќе имаат големи прилики што се однесува до парите и работата. За овие три знаци следат убави вести, не ја пропуштајте шансата! ЈАРЕЦ Ќе […]

ЗАГРИЖУВАЧКА ВЕСТ: Растот на цените повисок од прогнозите на експертите!

Цените на основните прехрамбени производи, металите и горивата растат побрзо од прогнозите на експертите. До кога и колку никој повеќе не може да предвиди. Граѓаните се потешко врзуваат крај со […]

ПЕТКОВ бара ПАРИ од Македонците со бугарски пасоши

Бугарскиот премиер Кирил Петков започна со кампања „Една плата за Украина“ и побара од сите бугарски државјани во светот да донираат средства додека да се договорот коалициските партнери во владата […]

ХОРОСКОП: Еве кои знаци во април ќе пливаат во пари

Марк Вилијамс, познат британски астролог, открива дека три знаци на Зодијакот ќе почувствуваат вистинска финансиска благосостојба оваа пролет. Според одредени хороскопски знаци, парите пристигнуваат како награда за целиот вложен труд […]

ВЕСТИ ЗА РАНОБУДНИ: Стари обичаи кои привлекуваат пари

Нашите предци почитувале одредени обичаи, а кога се во прашање парите – верувале дека тие носат финансиска стабилност и привлекуваат просперитет. Односот кон парите директно влијае на вашата финансиска состојба, […]

Еве кај кого ќе бидат ПАРИТЕ во јануари!

Познатите астролози јавно ги споделиле своите предвидувања што се однесуваат на финансиската состојба. Тие издвоиле три знаци на кои им претстојат големи парични добивки во јануари. Според ѕвездите, почетокот на […]

ТAЛИБAHЦИTE нe cе тoa штo бea, г*з дaдoa зa пapи

Заврши славата на Taлибанцитe во Aвганиcтaн. Тие денеска соопштија дека под меѓународен притисок ќе забранат присилни бракови за жени, што се смета за еден од предусловите на меѓународната заедница да […]

ВАЖНО: ГРУЕВСКИ со порака до Протугер и кумот, пропеаните во суд

Вчера се случи голем скандал, кој открива нова димензија со т.н. бомби на Заев или прислушувани разговори. Очигледно е дека тие не ги има само Заев и компанија, туку ги […]

СКАНДАЛ: Левица опседната со паричките

После направено кратко истражување во програмските и организациски документи на политичката партија Левица, МКДенес забележува две работи. Прво тоа е „султан партија“, во секој еден орган постои само претседател на […]

Еретичко дувло пери пари?

Во Македонија дејствуваат десетици невладини организации. Тие реализираат пари од странство. Парите доаѓаат по различни основи, но највеќе како хуманитарна помош. Во таа активност предничат религиозни организации од Турција. Тие […]