ЦЕПКИ: КУРТИ со „гостиварски фори“ на ЗАЕВ, тој не знае кој се договорил со ВУЧИЌ

Премиерот на Косово, Аљбин Курти, фатен во тесно, започна да се служи во финтите на Заев, па после пазарот со Вуќич да ги ослободи уапсените Срби за тероризам, сега не […]

ПРВ СЛУЧАЈ за американскиот тим за антикорупција во Македонија

Нефи Усеини, квази бизнисмен, советник во општината и претседател на огранокот на ДУИ во Охрид, доби осудителна пресуда за претепувањето на екссоветникот Џемал Мена за време на седница на Советот. […]

ОСЛОБОДЕН МУХИ, дали ќе има кавга со кумот

Мухамед Зекири е ослободен од должноста генерален секретар на најкриминалната Влада на СДСМ во историјата на владеењето на оваа партија. Според информациите до кои дојде МКДенес, неговата изнудена оставка била […]

УКРАИНСКОТО ЗНАМЕ повторно се вее над ослободен Чернобил

Украинското знаме денеска повторно беше подигнато над затворената нуклеарна централа во Чернобил, додека вработените ја пееја националната химна и го славеа заминувањето на руските војници. Нуклеарната централа минатиот месец беше […]

(Видео) ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Украинска офанзива, ослободен аеродром крај Киев

Херојската украинска армија не се предава. Преземаат иницијатива на сите фронтови, особено не дозволуваат да биде опколен главниот град Киев. Во текот на вчерашниот ден бил ослободен најважниот аеродром во […]