ПУТИН моли, па се заканува со војна, НАТО му се смее

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Америка е виновна за тензиите во Европа. Москва е крајно загрижена поради фактот што американската противракетна одбрана е веќе распоредена во близина на руските […]