ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: НАТО оружјето пристигна, Украина подготвува милион војници

Министерот за одбрана на Украина Олексеј Резников објави драматични вести за подготовките на украинската армија за одбрана на земјата од руската окупација. Тој рече дека пристигнаа доволни количини оружје од НАТО […]