Ќерката на Медлин Олбрајт вложува милиони во Косово: Во Приштина пречекана како кралица!

Алис Олбрајт, една од трите ќерки на поранешниот државен секретар Медлин Олбрајт и предводник на НАТО бомбардирањето на СРЈ, односно Србија, која страсно се залагаше за независно Косово, тргна по […]

ТРАГЕДИЈА ВО РУСИЈА: Ова е резултатот од диктатурата на Путин

Речиси четири милиони Руси ја напуштиле земјата во првите три месеци од 2022 година, според официјалната статистика објавена од Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), пренесува „Гардијан“. Исто толкав е […]