ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД во Скопје, ранети се двајца Македонци

Шиптарски терорист од Арачиново, вооружен со ладно и огнено оружје, со своето возило упаднал во група на македонски цивили, пред се жени и деца на плочникот пред Трговскиот Центар Бисер […]

СООПШТЕНИЕ на МК – Честита ПОБЕДА во битката кај Радуша

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА, 10 АВГУСТ 2023 ГОДИНА ЧЕСТИТ ПРАЗНИК – Победа во битката кај Радуша 2001 година Почитувани македонски граѓани, партијата Македонски Концепт ви го честита големиот Ден кој треба да […]

МАЧЕНИЦИ НА НАЦИЈАТА во гроб, ТЕРОРИСТИТЕ од Диво Насеље на слобода

Денеска се навршуваат осум години од вооружената престрелка во кумановско „Диво Насеље“ на 9 и 10 мај 2015 во која загинаа осум припадници на безбедносните сили. Во 28 часовните престрелки, […]

ПОВТОРНО ГРАБНАТО ДЕВОЈЧЕ од Гази Баба – СОС Детско село

Маж и жена во текот на вчерашниот ден грабнале девојче од СОС Детсткото село на подрачјето на Гази Баба. Според информациите од полицијата, девојчето имало здравствени проблеми и било грабнато […]

БУГАРИН од амбасадата го украл мониторот во БУГАРСКИОТ КЛУБ

Бугарија реагираше жестоко на информацијата дека, наводно бугаромразачи од Македонија насилно влегле во демек културно-информативен центар на Република бугарија во Скопје, при што одзеле монитор, со што извршиле напад на […]

АЛБАНЕЦ нападнал малолетно девојче во автобус на ЈСП 57

Етнички Албанец, кој во рамки на однесувањето на таа заедница кон сите неалбанци во земјава, си дозволил физички да нападне малолетно девојче во градски автобус на ЈСП бр. 57 кај […]

СКАНДАЛ (Видеа) МВР тепа малолетни ДЕВОЈЧИЊА пред хотел Русија

Вечерва се случи скандал пред хотел Русија, кога МВР тренираше „строгочу“, па во вишок на агресивен адреналин, нападна девојчиња кои вледуваа во такси возило. На видеата се гледа дел од […]

РЕАКЦИЈА по заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија

Политичката партија Македонски Концепт реагира на заканите на бугарските шовинисти кон новинари и граѓани на Македонија. РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТА / 05 ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ РЕАГИРА НА ЗАКАНИТЕ НА БУГАРСКИТЕ […]

ДРАМА: Бугарин го претепал избугарениот ОХРИЃАНЕЦ и избегал

Еден од претепувачите на охридскиот избугарен Македонец Христијан Пендиков кој сеуште се наоѓа во бегство, бил Бугарин со бугарско државјанство и не е јасно дали истиот избегал токму во Бугарија, […]

ИЗБУГАРЕНИОТ охриѓанец бил ПРЕВОСПИТАН согласно ЕУ стандарди за САМООДБРАНА

Дваесет и едно годишниот секретар на бугарското клубче Борче Трети, Х.П. од Охрид синоќа се обидел вербално и физички да нападне тројца охриѓани во угостителскиот објект на кеј „Македонија“, при […]