Полициска акција – МВР ПРИВЕДУВА!

Двајца кумановци синоќа се приведени откако при претрес кај нив се пронајдени марихуана, кокаин и семки од канабис и ќе им бидат поднесени пријави, информираше денеска Министерството за внатрешни работи […]

СЕ АПСАТ ЛУЃЕ СОМНИТЕЛНИ ЗА ПОТКУП ПРИ ИЗБОРИТЕ, првите двајца се потврдени

Вчера(06.05.2024) во 15.20 часот полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Велес го лишиле од слобода И.И.(52) од село Мелница, општина Чашка. При претрес во неговиот дом, извршен […]

Еве кои НАРУШУВАЊА се регистрирани од полицијата за време на денешното гласање

Во текот на денешното гласање, покрај настаните кои беа соопштени на прес конференцијата на помошникот министер за односи со јавност Тони Ангеловски, од страна на МВР регистрирани се и следните […]

Полицијата фати 17 скопјани без возачка дозвола, 25 возеле пребрзо, имало и пијани – казнети се вкупно 188

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (15.04.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот, информира МВР. На територија на град Скопје изречени се вкупно 188 мерки, […]

ГОЛЕМИ АПСЕЊА утрово во Македонија: Паднаа најмалку 17 припадници на затворската полиција

Утрово во полициската акција на Бирото за јавна безбедност при МВР се апсат припадници на затворската полиција. Утрово во полициската акција на Бирото за јавна безбедност при МВР се апсат […]

Исчезна скопјанец, се договорил со пријателот да се сретнат во Велес, му се губи секаква трага

Во Полициската станица Велес, вчера околу 17 часот М.Д.(75) од Велес пријавил дека неговиот пријател Н.С.(86) од Скопје, со кого се договориле да се сретнат во Велес, не стигнал кај […]

ФУРКАН САЛИУ со сериозни обвинувања кон МВР

Новинарот Фуркан Салиу кој деновиве ја бранува јавноста, на својот фејсбук профил излезе со сериозни обвинувања. „Информациите кои стигаат од нашите извори во МВР се загрижувачки. Како во најтемните периоди на […]

МВР: Новинарот кој нападнал припадници на ЕБР бил ВООРУЖЕН!

Денеска ( 07.04.2024) околу 17 часот на фудбалскиот стадион во с. Средно Коњари за време на фудбалскиот натпревар помеѓу ФК “БВК Коњаре” и ФК “Куманово”, на дваесетина минути пред крајот […]

Тошковски: Утре фотографирање за лична карта без термин

Лицата кои наполниле 18 години и немаат лична карта утре ќе можат да се фотографираат без термин Секој еден од нашиве млади граѓани кои што наполниле 18 години или ќе […]